تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

کتاب های نایاب و کاربردی

همانند خودتان که نایاب هستید محلی برای آنچه نیاز دارید کتاب ها ، پروژه ها و مقاله های نایاب را اینجا پیدا کنید شعار ما این است همیشه بهترین هستید و باشید


اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

دسته بندی سایت

پر فروش ترین های فورکیا


پر بازدید ترین های فورکیا

برچسب های مهم

آمار بازدید سایت

پیوند ها

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 187
  • بازدید دیروز : 14
  • بازدید کل : 100795

مقاله با عنوان تحليل شكستگي ها و شناسايي تنش‌ها در مخازن هيدروكربوري با استفاده از لاگ هاي تصويري


دانلود مقاله با عنوان تحليل شكستگي ها و شناسايي تنش‌ها در مخازن هيدروكربوري با استفاده از لاگ هاي تصويري که در سومين كنفرانس مكانيك سنگ ايران ارائه شده است.

چکیده

لاگ هاي متداول چاه پيمايي به دليل قدرت تفكيك پايين قادر به شناسايي ناهمگني هاي كوچك مقياس از جمله تركها و شكستگي هاي مخازن هيدروكربوري نيستند، در حاليكه اين ناهمگني ها و
زون هاي شكسته تاثير بسزايي در كيفيت مخزن داشته و شناسايي محل دقيق اين زون ها براي عمليات تكميل چاه، شكستگي هيدروليكي و تعيين موقعيت چاه هاي انحرافي و افقي بسيار حائز اهميت است . لاگ هاي تصويري كه به دو دسته الكتريكي و صوتي تقسيم مي شوند، تصويري مجازي از خصوصيات الكتريكي يا صوتي ديواره چاه ارائه مي دهند و داراي قدرت تفكيك بالا در حد ( ميليمتر ) بوده و در صورت وجود اختلاف مقاومت الكتريكي و تباين صوتي كافي بين پديده هاي مختلف، قادر به شناسايي آنها هستند . در اين مقاله تصاوير حاصل از لاگ هاي FMI ، UBI و OBMI برداشت شده از دو چاه از يكي از ميادين نفتي تفسير و شكستگي هاي موجود در آنها شناسايي شد و نتايج حاصل از اين لاگ ها با يكديگر و لاگ هاي پتروفيزيكي مقايسه شده است . با آناليز شكستگي ها از نظر نوع، شيب و امتداد، فراواني، ميزان بازشدگي، طبيعي يا مصنوعي بودن و تاثير آنها بر روي خصوصيات مخزن از جمله تخلخل و نفوذپذيري بررسي شده است . همچنين با ارزيابي جهت شكستگي هاي القايي و گسيختگي هاي ديواره چاه جهت تنش هاي اصلي و فرعي در اطراف ديواره چاه شناسايي شده است.


مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 445

برچسب های مهم


مطالب تصادفی

  • دانلود کتاب هنر و معماری اسلامی
  • مجموعه مقالات اولين همايش هوش سازماني و هوش كسب و كار
  • کتاب Understanding Earth ویرایش پنجم
  • پروژه کارشناسی مکانیک با عنوان تحلیل و آنالیز قطعه های خودرو پژو 405
  • دانلود کتاب سقوط اثر آلبر کامو ترجمه فارسی نسخه اصلی و بدون سانسور

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "کتاب های نایاب و کاربردی" می باشد