تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

کتاب های نایاب و کاربردی

همانند خودتان که نایاب هستید محلی برای آنچه نیاز دارید کتاب ها ، پروژه ها و مقاله های نایاب را اینجا پیدا کنید شعار ما این است همیشه بهترین هستید و باشید


اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

دسته بندی سایت

پر فروش ترین های فورکیا


پر بازدید ترین های فورکیا

برچسب های مهم

آمار بازدید سایت

پیوند ها

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 2
  • بازدید دیروز : 84
  • بازدید کل : 136085

مقاله با عنوان زمينه گرايي و معماري پايدار


دانلود مقاله با عنوان زمينه گرايي و معماري پايدار که در اولين همايش معماري پايدار ارائه شده است.

چکیده

در دراز مدت طراحي پايدار يك گزينه نيست يك اجبار است زيرا ما به نابود كردن منابع، آب و خاكمان پرداخته ايم؛ زمين را آلوده ساخته ايم و آينده و نتايج فاجعه آميز اين روند را ناديده گرفته ايم. بر همين اساس يكي از مباحث اخير مطرح درمعماري، پايداري و به تبع آن طراحي مطابق با محيط است. اصطلاح معماري پايدار يا معماري محيط زيستي به معماري حساس به مسائل پيچيده همزيستي طبيعت ، انسان و مصنوعات اطلاق مي شود .امروزهدف معماري محيط زيستي ايجاد تعادلي پايدار و سازمان يافته بين طبيعت ، موجودات زنده و محيط مصنوع است. بر اساس طرح OECD، بناهاي پايدار بناهايي تلقي مي شوند كه كمترين تاثيرات مخرب را بر محيط هاي ساخته شده (مصنوع) و طبيعي مجاور ، ناحيه اطرافشان و همچنين متن و زمينه كلي خود داشته باشند.لذا رسيدن به معماري پايدار ميسر نمي گردد مگر با تاكيد بر زمينه گرايي . معماري زمينه گرا بر زمين مداري و پيوند محيط با فضا تاكيد دارد و با درك پيام بستر خود شكل مي گيرد و در واقع پيامي را كه بستر معماري به او انتقال داده به عينيت رسانده و طراحي مي كند ، در نتيجه ساختمان جزئي كوچك از طبيعت پيراموني خواهد بود. در اين نوع معماري هر بنايي بر اساس زمينه هاي فرهنگي ، اجتماعي ، تاريخي و كالبدي ، اقليمي و شرايط خاص آن سايت و ساختمان طراحي و اجرا مي گردد وساختمان عضو همخوان با اكولوژي و عنصري هماهنگ در بستر خود و در نهايت در بستر محيط زيست خواهدبود .اين پژوهش برآن است كه زمينه گرايي را به عنوان يكي از يكي از اصول طراحي و معماري پايدار در در حيطه پايداري محيطي معرفي كند.اين پژوهش با مطالعه كيفي و روش تحقيق توصيفي صورت پذيرفته و ابزا گرداوري داده ها مشاهدات عيني ومطالعه منابع مكتوب ، اسناد و مدارك مي باشد.


مبلغ قابل پرداخت 1,500 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 598

برچسب های مهم


مطالب تصادفی

  • مجموعه مقالات اولين همايش هوش سازماني و هوش كسب و كار
  • کتاب Understanding Earth ویرایش پنجم
  • پروژه کارشناسی مکانیک با عنوان تحلیل و آنالیز قطعه های خودرو پژو 405
  • دانلود کتاب سقوط اثر آلبر کامو ترجمه فارسی نسخه اصلی و بدون سانسور
  • کتاب مدیریت استراتژیک بازاریابی نوشته هلن و ریچارد هیک با ترجمه فارسی

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "کتاب های نایاب و کاربردی" می باشد